Kopenhaga to jedna z europejskich stolic, do których z Polski mamy dość ułatwiony dostęp. Nie chodzi tu nawet o dostępne tanie loty z kilku lotnisk w naszym kraju, ale o promy pływające z Gdańska czy Świnoujścia. Dzięki tym morskim połączeniom można udać się do stolicy Danii, na krótki weekendowy wypad. Przy okazji korzystając z atrakcji jakim jest rejs po Morzu Bałtyckim.

Z drugiej strony wiele osób może mieć obiekcje, ze względu na to że Dania jest państwem skandynawskim, które do najtańszych nie należą. Jednak jest sposób na to by zwiedzić Kopenhagę bardzo małym kosztem. Tak by bez problemu starczyło na nocleg i w miarę przyzwoite jedzenie. I nie zrujnowało nikogo budżetu.

Garść porad jak tanio lub całkowicie bezpłatnie zwiedzić Kopenhagę

Tanim sposobem na to, by zwiedzić Kopenhagę jest miejski rower. Ich wypożyczalnię znajdują się prawie na każdym kroku w stolicy Danii. Wystarczy karta płatnicza, 25 koron duńskich i już można pedałować po mieście. Co ciekawe rowery te są wyposażone w tablety z GPS-em, dzięki którym nie powinniśmy się zgubić w mieście. Dodatkowo warto wiedzieć, że Kopenhaga to jedno z lepiej przygotowanych miast, pod względem ścieżek rowerowych, z których chętnie korzystają miejscowi.

Jak tanio zwiedzić Kopenhagę
Jak tanio zwiedzić Kopenhagę?

Innym sposobem na zatrzymanie w portfelu kilku ładnych monet jest zakup karty kopenhaskiej – https://copenhagencard.com/ dzięki której można zwiedzić mnóstwo muzeów i innych atrakcji oraz skorzystać z komunikacji publicznej, w jej cenie. Karta jest dostępna w opcji 24-ro, 48-mio, 72-wu oraz 120-sto godzinnej. Dodatkowo dzięki niej otrzymujemy także rabaty i upusty na kopenhaskie restauracje i inne rozrywki. Na pewno ma to sens, jeśli na prawdę lubimy zwiedzać.

Warto w tym miejscu dodać, że w Kopenhadze jest dużo fajnych i zupełnie darmowych miejsc. Przykładem są tu miejskie parki, z Ogrodem Botanicznym na czele. Jest on położony w samym centrum stolicy Danii, a jeśli spotka Was niepogoda, to zawsze można tu wejść do szklarni, w której kryje się ponad 13 tysięcy gatunków roślin. Inną darmową atrakcją w Kopenhadze jest wizyta w Galerii Narodowej oraz w Duńskim Muzeum Narodowym. Obie instytucje raz w tygodniu udostępniają swoje zbiory zupełnie za darmo. Trzeba tylko w nie utrafić, czytając info podawane na ich stronach.

Jedną z większych atrakcji w Kopenhadze jest także Muzeum Carlsberga. Mało osób o tym wie, ale na końcu jego zwiedzania jest degustacja dwóch czy trzech rodzaju piwa. Jeśli więc jako wejściówki użyjemy naszej karty kopenhaskiej, to praktycznie „za darmo” napijemy się złotego trunku.

Ostatni nasz tip odnosi się do wyżywienia. Wiadomo, że w końcu złapie nas głód, podczas każdego zwiedzania. Jedzenie, jak i pozostałe rzeczy nie należą do najtańszych w Danii. Sposobem na ekonomiczne wyżywienie jest smorrebrod, czyli kanapki. Jeśli wybieramy się do jednego z lokalów je serwujących, warto wybierać te z najprostszym obkładem i na wynos. Wówczas ich cena nie będzie aż tak powalająca, a zapełni brzuch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *