Tajlandia to ostatni krzyk mody na rynku turystycznym. Polacy coraz śmielej opuszczają granice europejskie, podbijając kolejne kraje. Azjatyckie kierunki w tym wtórują, gdyż ceny na miejscu są dla nas po prostu niewygórowane.  Drugim magnesem są na pewno warunki klimatyczne i fakt, że w Tajlandii szczególnie kiedy u nas jest nie za ciekawie, tam panuje znakomita pogoda. Mimo iż dopisuje ona właściwie przez cały rok, to i tak warto wiedzieć czego można się spodziewać na miejscu.

Jaka pogoda panuje w Tajlandii?

Jak już ustaliliśmy, pogoda w Tajlandii w głównej mierze jest bardzo sprzyjająca turystyce. Klimat jaki tu panuje można zakwalifikować jako gorący, wilgotny i tropikalny. Jednak nawet i w tym kraju można rozróżnić trzy pory roku – deszczową, chłodną i gorącą.

Jeśli chodzi o porę deszczową w Tajlandii to trwa ona od czerwca do października. Mniej więcej w sierpniu i wrześniu występują największe opady deszczu, przez co zwiedzanie i opalanie się na plaży może być utrudnione. W pozostałych miesiącach nie jest już tak intensywnie. Owszem zdarzy się w ciągu dnia deszcz, ale nie leje on nieprzerwalnie. Dużym plusem pory deszczowej są niższe ceny oraz mniejsze ilości turystów.

Kiedy lecieć do Tajlandii na wakacje
Kiedy lecieć do Tajlandii na wakacje

Pora chłodna przypada na okres od listopada do lutego. Oczywiście mimo nazwy, wcale nie jest tu zimno, tylko temperatury opadają do przyjemnych 24-30 stopni. To idealny czas na przyjazd do Tajlandii. Wilgotność powietrza spada, no i deszcze występują rzadko. Jedynie w okolicach Bangkoku klimat jest nadal gorący, natomiast północ Tajlandii jest jeszcze bardziej chłodniejsza. Pora chłodna to czas, kiedy najwięcej turystów odwiedza ten kraj, przez co jest nie tylko znacznie drożej, ale i bardziej tłoczno.

Z kolei pora gorąca trwa od marca do czerwca i jest prawdziwym wyzwaniem dla przeciętnego Europejczyka. Ukrop leje się z nieba, a w kwietniu i maju temperatury dochodzą do ponad 35 -40 stopni w cieniu. Do tego trzeba dodać brak opadów oraz bardzo duży poziom wilgotności. I właśnie chyba to ostatnie jest największym dyskomfortem dla przybywających do Tajlandii turystów.

Kiedy przylecieć do Tajlandii?

Wszystko zależy od tego jaki jest styl naszego podróżowania. Jeśli nie przeszkadza nam deszczowa aura pogodowa i chcemy trochę zaoszczędzić, wówczas najlepiej wybrać porę deszczową. To także dobry czas dla osób, które nie znoszą tłumów.

Z kolei kiedy zależy nam na ekonomicznym wyjeździe, a nie straszne nam upały i wysoka wilgoć, to można lecieć do Tajlandii w porze gorącej czyli od marca do czerwca. Noclegi i inne atrakcje są wtedy zauważalnie tańsze.

Kiedy jednak chcemy komfortowych warunków pogodowych i możemy sobie pozwolić na wyższe wydatki, wówczas śmiało można przyjechać do Tajlandii w okresie chłodnym. Wtedy ani temperatury nie będą zbyt wysokie, ani nie będzie ulewnych deszczów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *